Ekobox

SÜRDÜRÜLEBİLİR EKİM, 
EKOBOX İLE YENİDEN TANIMLANIYOR

Ekobox bitkilerin su ihtiyacını düzenli olarak karşılamayı sağlayan bitki destek ünitesidir. Ekobox destek ünitesine ilk kurulum anında 15 litre su eklenir sonrasında ise Ekobox destek ünitesi bitkinin su ihtiyacını gece-gündüz, hazne içi-dışı sıcaklık farklarından oluşan yoğuşma ve yağmur suları ile toplar; toprağa yerleştirilen fitil sayesinde bitkinin köklerini besler. Fidanlar için en kritik dönem olan dikim sonrası dönemde, Ekobox destek ünitesi bitkiye düzenli su desteği sağlar ve kısıtlı sulama ile bitkiyi kök oluşturmaya teşvik eder, kök büyümesine olumlu katkı sağlar.

Ekobox destek ünitesi toprak yüzeyini örterek güneş ışınlarının sebep olduğu buharlaşmayı engelleyip toprağın su kaybını önler ve bitkinin etrafında gelişebilecek olan rekabetçi bitkilerin yetişmesini engeller. Aynı zamanda Ekobox destek ünitesi yerleştirildiği alanda rüzgâr gibi etkenlerle toprağın taşınmasını engeller.

Ekobox destek ünitesi toprağın nem kaybını önler ve bitki kök çevresindeki toprağı düzenli olarak su ile besleyerek kapiler kanalların sürekliliğini sağlar. Ekobox destek ünitesinin altında uzun süreli kapiler su sütunu oluşturur. Ekobox destek ünitesi oluşturduğu etki ile gece-gündüz sıcaklık farkının tolere edilmesine yardımcı olur, toprak sıcaklığını dengede tutmada büyük rol oynar.

Ekobox destek ünitesi; taşlık, kumluk, sulama imkânının kısıtlı veya hiç olmadığı alanlarda tarım yapılmasını sağlar. Dengeli su iletimi ile mevcut sudan maksimum fayda sağlar. Destek ünitesindeki suyu toprağa ileten fitil, toprak yeterli neme ulaştığında su akışını azaltır veya tamamen keser; toprak kuruyarak higroskopik hale geldiğinde fitilden su akışı artar. Ekobox destek ünitesini; tüm bitki türlerinde, toprak ve iklim çeşidinde kullanabilirsiniz.

EKOBOX NEDİR?

Teknik Özellikler

Her Alanda
HAYAL ETTİĞİNİZ EKİM

KURAK ALANDA
%100 VERİM

Verimsiz ve kurak alanlar Ekobox ile verimli hale dönüşüyor. Ekolojik çalışma prensibi sayesinde dış etkenler kök salımı ve ağaç gelişimine artık engel değil.

TAŞLIK ALANDA
%100 VERİM

En zorlu koşullar için tasarlanan Ekobox toprak şartları ne olursa olsun kök odaklı sistemi sayesinde mucizevi verimliliği sağlar.

EKOBOX VERİMLİLİĞİNİN
UYGULAMALARINI KEŞFEDİN!

UYGULAMALARIMIZI İNCELEYİN

Uygulama Çeşitliliği

Ekobox meyve ekiminde uzun vadel su ihtiyacını karşılayrak verimliği
kazanca dönüştürür.Sebze ekiminde en etkili sulama ve kök gelişimi ile % 100 kazançlı verim sağlar.

Sebze Ekimi
SEBZE EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN
AĞAÇ DİKİMİ
AĞAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN